Brýle nejen na sport

  • Cestujete po horách u nás nebo v Alpách?
  • Používáte na slunci tmavé dioptrické brýle ?
  • Vidíte s nimi špatně po příchodu do tmavších vnitřních prostor ?
  • Nevidíte dobře tvary zasněženého terénu při difúzním světle ?
  • Řídíte automobil i při snížené viditelnosti ?
  • Máte VPMD nebo Vás oči pálí a jsou unavené ?

Řešení:

Hnědooranžová zrcadlová úprava ALPIN

S rostoucí nadmořskou výškou se zvětšuje čistota ovzduší a rozšiřuje se i spektrum dopadajícího slunečního záření na zemský povrch. Výrazně se zvětšuje i celkové množství zářením přenášené energie. Energie celého dopadajícího spektra záření se při absorpci v nechráněném lidském oku nakonec přeměňuje z největší části na teplo a podílí se na celkové energetické zátěži očí.

01_ALPIN

KLIK pro zvětšení

Povrchová úprava na plastové čočky ALPIN filtruje zejména části spektra dopadajícího záření, které lidské oko neumí využít k vidění vůbec (UV záření a IR záření) a nebo je využívá jen zčásti (okrajové modré HEV světlo a červené části viditelného spektra). Významně tím snižuje nadměrnou energetickou zátěž očí – viz spektrální propustnost. Kombinace úprav zaručuje vynikající zrakovou pohodu za nejrůznějších i rychle se měnících světelných podmínek, kterou nemohou zajistit běžné tmavě zabarvené čočky, ale ani fotochromické čočky, jejichž reakce se za nízkých teplot výrazně zpomalují. Výsledné hnědooranžové zabarvení navíc zvyšuje kontrast za zhoršených světelných podmínek a při difúzním světle.

02_ALPIN

KLIK pro zvětšení

Úprava ALPIN je vhodná k ochraně zraku před škodlivým zářením (např. při VPMD, často unavené oči, pálení apod.). Účinně chrání oči před UV, HEV, IR zářením. Vyhovuje současně i normám pro řízení vozidel ve dne.

Graf spektrální propustnosti:                            ALPIN (červená křivka)                                0% propustnost UV záření                        10% propustnost modrého světla              40% propustnost viditelného světla VIS  60% propustnost IR záření

Pro porovnání:
Šedá úprava 1275 (modrá křivka)
Čirá čočka bez úprav (černá křivka)

 

ALPIN = zrcadlová úprava s kovovým odrazem na přední ploše, oboustranný hnědooranžový filtr z obou stran, modrofialový AR na zadní ploše, oboustranný hydrofobní povrch.
Nanáší se na všechny druhy čirých plastových čoček CR s indexem lomu 1,50 a 1,60 a dále na samozabarvovací čočky Transitions 1,50 a 1,60.