Brýle sportovní

Pokud nosíte brýle a sportujete, nebo se jen rekreačně pohybujete v přírodě a nebo používáte velké sluneční brýle, potřebujete možná vyřešit problém, jak zabudovat Vaši dioptrickou korekci do slunečních prohnutých brýlí.

První možností je použít speciální sportovní brýle s klipem, kam se zabrousí běžné čočky s Vaší dioptrickou korekcí. Nevýhodou tohoto řešení je menší zorné pole, nutnost starat se (čistit) o další dvě plochy, případně další nežádoucí odrazy od optických ploch navíc. Výhodou naopak může být možnost výměnných filtrů (čirý, sluneční, do mlhy).

Druhou možností jsou speciální čočky SPORT do výrazně prohnutých brýlí od firmy KONVEX. Výhodou je větší zorné pole, pouze dvě optické plochy na údržbu, méně nežádoucích odrazů. Nevýhodou může být, že čočky nelze měnit podle situace, např. čiré a sluneční. To se však dá obejít třeba použitím samozabarvovacích čoček.

U čoček SPORT je samozřejmá korekce optických vad, způsobených jejich „šikmým“ umístěním v prohnutých brýlích, již při výrobě.

Tyto čočky mohou být opatřeny různými vrstvami (barevné, antireflexní, hydrofobní) z nabídky firmy KONVEX, mohou být samozabarvovací nebo polarizační.

Čočky SPORT se dodávají v jedoohniskovém provedení, progresívním (multifokálním) i bifokálním provedení.

V případě zájmu kontaktujte Vašeho očního optika, který Vám poradí jak s výběrem brýlí (ne každá dioptrie je vhodnádo každého prohnutí nebo konstrukce obruby), tak s možností povrchových úprav (barev, antireflexu a p.).

Zde jsou ukázky některých zhotovených brýlí s brýlovými čočkami SPORT a SuperSPORT (varianta pro vyšší dioptrie).