Progresivní čočky VIMAX

Progresívní čočky VIMAX, vyráběné pokrokovou technologií FreeForm, jsou navrženy tak, aby byly individuálně přizpůsobeny přáním zákazníka s ohledem na výběr brýlové obruby, pohodlnost a ostrost vidění a v neposlední řadě speciální nároky na rozvržení funkčního koridoru do blízka, na střední vzdálenost a na dálku.

Typy progresivních čoček VIMAX

vimax MASTER PERFECT

vimax FIT FRAME

vimax USER

vimax USER XS (krátký koridor)

vimax PRIMO

vimax ZOOM – pracovní

vimax INSIDE – pracovní

Materiál

Čočky VIMAX jsou dodávány do očních optik v celé škále kvalitních materiálů, z jejichž funkčních vlastností si může vybrat skutečně každý:

• Čirý plast v indexu lomu 1.50, 1.60, 1.67  a 1,74 – od standardu až po supertenké čočky

Transitions Signature VII. Grey a Brown  samozabarvovací vysoce kvalitní čočky v indexu lomu 1.50, 1.60 a 1.67

• NuPOLAR – speciální polarizační čočky v indexu lomu 1.50 a 1.60

• DriveWEAR – samozabarvovací polarizační čočky v indexu lomu 1.50

Optimalizační technologie

Níže popsané optimalizační technologie se používají při návrhu konstrukce čoček a umožňují zohlednit individuální rozměry a tvar obličeje, tvar a velikost obruby a individuální požadavky nositele brýlí.

1) GEO ADAPT

GEO ADAPT je základní a nejčastěji používanou optimalizační technologií. Zohledňuje výšku očnice, přední křivku (bázi) a inset na základě změřeného PD uživatele.

• variabilní délka koridoru 14 – 18mm– délka progresívního koridoru se přizpůsobí podle výšky očnice vybrané obruby.

• přizpůsobená základní křivka (báze) – za účelem nejvyšší estetické hodnoty konečného vzhledu brýlí se báze (přední křivka brýlové čočky) přizpůsobí obrubě a dioptrickému předpisu.

• variabilní inset – díky novým možnostem výrobní technologie FreeForm je možné optimalizovat sbíhavost progresívních koridorů podle skutečné konvergence očí na základě dioptrického předpisu, hodnoty PD a výšky očnice tak, aby při pohledu skrz čočku procházel paprsek vždy přesně koridorem a nedocházelo tak ke snížení šířky ostrého zorného pole při pohledu na jakoukoliv vzdálenost.

2) VIEW ADAPT

Využití optimalizační technologie VIEW ADAPT je naprosto klíčové k dosažení maximální šíře ostrého zorného pole, kvality a komfortu vidění uživatelů progresivních čoček při výběru jiného než standardního typu brýlové obruby.

• úhel prohnutí obruby – má-li obruba, vybraná zákazníkem, jiné prohnutí než standardních 5°, pak se díky této technologii zakalkuluje odlišný úhel prohnutí obruby do návrhu optické plochy tak, aby byla vyrobena s kompenzací prizmatických a cylindrických aberací, které by jinak vznikly při použití standardních progresivních čoček.

• úhel inklinace – pokud se liší od standardních 7°, ze stejných důvodů jako v případě úhlu prohnutí se zadává do návrhu optické plochy také skutečná inklinace vybrané obruby.

3) PRO ADAPT

Díky novým možnostem a nejnovější technologii FreeForm v oblasti výroby brýlových čoček je na základě jednoduchého MASTER TESTU možné zvolit design progresivní plochy tak, aby finální čočka odpovídala Vámi zvoleným parametrům a byla tak maximálně individualizovaná Vašim potřebám:

• tvrdý (hard) x měkký (soft) design progresivní plochy s dynamickým přechodem

• nejširší zorné pole do dálky x do blízka podle Vašich potřeb

• volba čtecí vzdálenosti – protože je každý člověk individuální a každému vyhovují jiné parametry při čtení, je možné zvolit preferovanou čtecí vzdálenost

Typy čoček VIMAX a použité optimalizační technologie

Schéma optimalizačních technologií pro jednotlivé typy čoček IMAX

 

vimax MASTER PERFECT

• progresivní čočka nejvyšší třídy s maximální mírou individualizace

• pro optimalizaci optické plochy se používají technologie GEO ADAPT, VIEW ADAPT i PRO ADAPT

vimax FIT FRAME

• pro optimalizaci optické plochy se používají technologie GEO ADAPT, VIEW ADAPT

vimax FIT USER a FIT USER XS

• pro optimalizaci optické plochy se používají technologie GEO ADAPT

vimax PRIMO

• pro začínající presbyopy, pro prvonositele

• pro optimalizaci optické plochy se částečně používá technologie GEO ADAPT

• pro snadné přivyknutí fixní délka koridoru 18mm tak, by byl přechod dioptrických hodnot předpisu pozvolný a proto pohodlný

vimax ZOOM

• pracovní progresivní čočka převážně do blízka s možností volby maximální pracovní            vzdálenosti kdekoli v rozsahu od 1,3 do 4m

vimax INSIDE

• pracovní progresivní čočka pro pracovní prostředí uživatele s maximální ostrostí do vzdálenosti 10m

Povrchové úpravy

Na progresivní čočky VIMAX je možné nanést:

1) AR superhydrofóbní

Jedná se o nejvyspělejší antireflexní vrstvu, která odpuzuje nečistoty, vodu a velmi dobře se čistí. Tato vrstva se nanáší pomocí moderních technologií Advanced Plasma Source Technology (APS) a Radio Frequency Powered Plasma Source (LION).

2) GLARE

Povrchovou úpravu Glare je možné nanést na čiré a fotochromické plastové progresivní čočky VIMAX  v indexu lomu 1.50 a 1.60. Pro více informací o povrchové vrstvě klikněte zde.